קוסמטיקה טבעית מצמחי מרפא לטיפוח וטיפול בבעיות עור | השולמית | רפואה סינית

 

 

רפואה סינית

אודות הרפואה הסינית:
הרפואה הסינית צמחה מתוך התבוננות בחוקי הטבע והיקום הפועלים על ידי איזון מושלם בין שני קטבים היוצרים את השלם. שני קטבים אלה נמצאים בתנועה מתמדת, באיזון הדדי, משלימים זה את זה, נובעים זה מזה ומכילים זה את זה.
האדם הינו חלק מן הטבע ומושפע ממנו, על כן על פי הרפואה הסינית , האדם צריך לחיות בחיבור והקשבה למחזוריות הטבע, עונות השנה, מזג האוויר וליישמם בכל ההיבטים של חייו: באורח החיים, בתזונה ובפעילות היום יומית. האדם השלם (גוף-נפש) מקיים יחסי גומלין תמידיים עם הסביבה המובילים לחיים מאוזנים ובריאים.

ברפואה הסינית אנרגית החיים הזורמת בגופינו נקראת צי'. צי' הוא הכוח המניע את התהליכים בגופינו וזורם בהרמוניה עם הדם המספק הזנה למערכות השונות.

בגוף ישנם ערוצי אנרגיה הקרויים מרדיאנים הקשורים זה לזה ומהווים מבנה פנימי תומך, מכילים דם וצי' ותפקידם לשמר את הזרימה הנכונה, שהיא הבסיס לחיים.
האיזון בתפקודו של האדם הוא ברמת הגוף והנפש, וכשהוא מופר נוצרת בעיה בריאותית הנגרמת מפגיעה בזרימה של הצי' והדם. בחלק גדול מהמקרים תקיעות זו נובעת ממצבים רגשיים הגורמים לקשת רחבה של פתולוגיות.

אחת משיטות הטיפול העיקריות ברפואה הסינית היא דיקור סיני, או בשמו הלועזי "אקופונקטורה". המטפל ברפואה סינית משתמש במחטים חד פעמיות גמישות ודקות מאוד לדיקור במקומות שונים בגוף. בגוף האדם ישנן מאות נקודות דיקור , היודעות להניע תהליכים, להביא לאיזון המערכות, ולעודד את הגוף לרפא את עצמו בצורה טבעית. דיקור סיני יכול להיעשות בקצה אחד של הגוף והשפעתו תהיה בקצה השני. המחט יוצרת תגובה במקום הדיקור ומעוררת תאי עצבים היכולים להשפיע מקומית או על אזורים אחרים בגוף.
היעילות הטיפולית של דיקור סיני הוכחה במספר רב של מחקרים והוא נותן מענה לבעיות בריאות רבות כגון מצבים של רמות סוכר גבוהות, לחץ דם, מיגרנות וכאבי ראש, חרדות, מרגיע ומשפר את תפקוד מערכת העיכול, מטיב עם מערכות הורמונאליות שונות, אי פוריות, משפר בעיות שלד ושריר... עוד ועוד.

אני מאמינה
כמטפלת אני מאמינה בתהליכי שינוי בחיים, עבודה תמידית על המידות, וכמובן "אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן" (רבי נחמן מברסלב), הנותן תקווה לחיים ויכולת ריפוי עצומה.
נקודות הדיקור מתייחסות באופן העמוק ביותר לעולם שלם הנמצא בתוכנו, המקביל לעולם הגדול בו אנחנו חיים, ועולם זה הוא כמו רשת מחוברת של קשרים המופעלים ע"י נקודות הדיקור המגבות את המטופל בתהליך השינוי ומביאות אותו לאיזון. כמובן בסופו של דבר העבודה היא של המטופל ברמת המודעות והעשייה.
אני מגדירה את עצמי כמטפלת של שיחה והעבודה בקליניקה היא קודם כל הכרת המטופל ברמת הנפש shen, הכוחות הרגשיים המשפיעים עליו והבנת נקודת המוצא ממנה יוצא המטופל לחיים. הפעלת הרשת העצומה בגופינו ע"י נקודות הדיקור היא מהמקום של הבנת הנפש, הנותנות גיבוי לשינוי אותו המטופל צריך לעשות בחייו.

ניסיון
בשנת 2004 סיימתי את התמחותי ברפואה סינית, דיקור במכללת מדיסין.
במהלך השנים טיפלתי ברפואה סינית-דיקור בבית חולים איכילוב במחלקת שיקום במשך 3 שנים.
טיפלתי ב"כפר איזון" בצעירים הסובלים ממצבים פסיכוטיים ומחלות נפש במשך שנתיים.
במקביל אני מטפלת בקליניקה פרטית.

מטפלת בנשים, נערות וילדים.

 

 

 

"השולמית" - ייצור קוסמטיקה טבעית וצמחי מרפא

כתובת: שכניה, משגב (גליל תחתון)

טלפון: 077-5051337

נייד: 050-4621196

דוא"ל: [email protected]

 

 מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם:

שם
טלפון
אימייל
תוכן ההודעה
הזן את הקוד המופיע למעלה