קוסמטיקה טבעית מצמחי מרפא לטיפוח וטיפול בבעיות עור | השולמית | התעמלות משולבת לנשים

 

 

התעמלות משולבת לנשים

הפעילות הגופנית היא מרכיב בסיסי בחיי ואני רואה חשיבות רבה בהתמדה בפעילות זו כמו אוכל להזנת הגוף.

"נפש בריאה בגוף בריא" הביא אותי בתחילת דרכי (1979-1981) ללמוד ב"מכון ווינגייט" חינוך גופני בו התמחיתי במגמה לטיפוח היציבה העוסקת באבחון ליקויי יציבה ולטיפול בהם. פעילות המאפשרת יצירת שינויים רצויים בשלד המתפתח וטיפוח הרגלי יציבה נאותים.
בחיפושיי אחר פעילות גופנית מיוחדת ומהנה נחשפתי לתורת לחימה סינית "טאי - צ'י" (סיגנון wu) והתחלתי בלימוד ותרגול של שיטה זו גם עם חרב ומוט במשך שנים רבות.
(ללימודי הרפואה הסינית הגעתי מהמקום החוויתי של תירגול הטאי-צ'י והצ'יקונג).
בחלוף השנים בתקופת מגוריי בתל-אביב קרוב לחוף הים, נהגתי לרדת לחוף כמה פעמים בשבוע, מוקדם בבוקר, לרוץ לאורך החוף, לשחות מרחק מסוים ולתרגל מדיטציה. שם, בטבע העצמתי, ים, התחלתי את פיתוח שיטת "העיניים הפנימיות" למדיטציה בדמיון מודרך בישיבה, שכיבה ובתנועה.
שלבתי עם פעילות זו את לימוד שיטת פאולה המדהימה.
עם כל הידע הרב שצברתי בניתי מסגרת לפעילות גופנית לנשים בה אני מגמישה ומחזקת את הגוף סביב המרכז, עמוד השדרה, בעזרת חוט השני ושיטת "העיניים הפנימיות" הרואות את התנועה של השלד והשרירים, לתרגול מדויק ופנימי של נקודת המוצא לתנועה המסוימת לחיזוק, הגמשת הגוף ויציבה נכונה, פעילות רפואית ומשקמת.

חשיבות פעילות הגופנית על פי הרמב"ם (מספרו: הנהגת הבריאות וספר המדע)
"ההתעמלות היא העיקר הגדול בהתמדת הבריאות ובדחיית רוב החולאים... ההתנועעות וההתעמלות ידחה נזק, רוב ההנהגות הרעות אשר יתנהגו בהם רוב האנשים". בפירושים לדבריו מוסבר שגם אם אדם אכל מעבר לרצוי והעמיס על מעיו, הוא יוכל להינצל מהנזק הבריאותי הצפוי לו על ידי התעמלות ותנועה. "כל זמן שאדם מתעמל ויגע הרבה ואינו שבע (אכילת יתר מעבר לשובע) ומעיו רפין – אין חולי בא עליו וכוחו מתחזק אפילו אוכל מאכלות רעים", וממשיך הרמב"ם ומזהיר את העצלנים: "וכל מי שיושב לבטח ואינו מתעמל, אפילו אכל מאכלות טובים ושמר על עצמו על פי הרפואה – כל ימיו יהיו מכאובים וכוחו תושש".

חז"ל ייחסו לפעילות הגופנית השפעה ישירה לבריאות הגוף והנפש.

חינוך לפעילות גופנית כאורח חיים, בכל גיל והטמעתה בגופנו ונפשנו
היא המטרה העיקרית.

 

 

"השולמית" ייצור קוסמטיקה טבעית וצמחי מרפא

כתובת: שכניה, משגב (גליל תחתון)

טלפון: 077-5051337

נייד: 050-4621196

דוא"ל: [email protected]

 

 מלאו את הפרטים ואחזור אליכם בהקדם:

שם
טלפון
אימייל
תוכן ההודעה
הזן את הקוד המופיע למעלה